Post New Thread Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
13/11/11, 12:56
ST4R
ST4R is offline
Chicago Illinois

Threads: 100
Country: Turkey
Groans: 2
Groaned at 1 Time in 1 Post
Mentioned: 3 Post(s)
Default Ölümsüzler - Immortals 2011

Click the image to open in full size.

[IMDB]tt1253864[/IMDB]

Quote:
Tanrıların, Titanlara karşı verdikleri mücadelede muvaffak olmalarının ardından gelen huzur çağında, Kadim Yunan'da daha önce hiç görülmemiş bir şer yükselir. Güce tapan Kral Hyperion (Mickey Rourke) insanlığa savaş açmıştır. Hükmü altında kana susamış bir ordu temerküz eden Hyperion, Ares tarafından cennette dövülen ve insanın hayal gücünü aşan bir kudret ihtiva eden Epirus Yay'ını bulmak için tüm Yunan'ı ateşe verir. Sadece bu Yay'ı elinde bulunduran kişi, zamanın şafağından beri Tartaros Dağı'nın derinlerinde hapsedilmiş duran ve intikam ateşiyle tutuşan Titanları serbest bırakabilir. Kral'ın elinde Yay, insan medeniyetinin üzerine yıkım yağdırabilir ve Tanrıları imha edebilir. Fakat kadim yasalar Tanrılara insanların savaşına müdahil olmamalarını emretmektedir. Bu yüzden Hyperion'a karşı Tanrıların elleri kolları bağlı gibi görünmektedir. Tâ ki, Theseus (Henry Cavill) adında bir çiftçi tek umut olarak kendini gösterene kadar.

BORKED

Benim yorumum ;

Mickey Rourke tabiki de yine sağlam oyunculuğunu konuşturmuş ona lafım yok fakat diğer oyunculardan böyle çok iyi oynamış diyebileceğim biri yoktu filmde ama kötü oyunculukta yok diyebilirim. Filme gelirsek izlemeden önce 300 Spartalı gibi bir film bekliyordum ve beklentilerim de vardı filmden ama aksine film kesinlikle beklentilerimin altında çıktı neden diye sorarsanız filmin sonundaki savaş sahnesi hariç filmin nerdeyse bir tane bile dişe dokunur bir savaş sahnesi yok.Genel olarak görsellik bakımından da tatmin edici bir film değil bu filmde ne görsellik ne de savaş sahneleri ön planda değil.Filmdeki Tanrıların olayı da çok saçma benim bildiğim Tanrıların özel güçleri vardır ve Tanrılar ölmez ama bu filmde her ne hikmetse Tanrılardan kan falan akıyor hatta ölüyor.Filmin bana göre en büyük fiyaskosu ise topu topu en fazla 2 tane 3D sahnesi olması koca filmde dişe dokunur en fazla 1-2 tane 3D hisettiren sahne var.Filmin iyi yanı yok mu derseniz de filmde her ne kadar çok fazla olay olmasa bile nerdeyse baştan sona kendini sıkmadan izlettiriyor.Ayrıca filmin sonlarına doğru bir savaş sahnesi var zaten filmde görüp görebileceğiniz tek sağlam savaş sahnesi o fakat filmin o sahneleri başarılı.300 Spartalı filminde savaş sahneleri dışında filmin soundtrackleri de çok iyiydi adeta izleyeni gaza getiricek cinstendi ama bu filmde sağlam gaza getirici bir soundtrack ben fark etmedim.
İyi seyirler.

7.5/10

Post Thanks

Post Groan

Instagram

Blu ray - Dvd - Cover - Kapak - Label - Tags - Türkçe
13/11/11, 13:04
Loading...!

Threads: 1959
Groans: 10
Groaned at 27 Times in 10 Posts
Mentioned: 1 Post(s)

Türü bana göre değil ama tavsiye ediyosun madem izleyelim
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

13/11/11, 13:27
Chicago Illinois

Threads: 100
Groans: 2
Groaned at 1 Time in 1 Post
Mentioned: 3 Post(s)

Quote:
Originally Posted by Joker View Post
Türü bana göre değil ama tavsiye ediyosun madem izleyelim
Aslında bende Savaş-Tarihi filmleri sevmem ama burada "Bilim-Kurgu ve Tarih"i birleştirmişler güzel efektleri var bu yüzden hoşuma gitti.

Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

13/11/11, 13:45
Loading...!

Threads: 1959
Groans: 10
Groaned at 27 Times in 10 Posts
Mentioned: 1 Post(s)

Quote:
Originally Posted by Scofield View Post
Aslında bende Savaş-Tarihi filmleri sevmem ama burada "Bilim-Kurgu ve Tarih"i birleştirmişler güzel efektleri var bu yüzden hoşuma gitti.
Bende senin tam tersi tarihi savaş severim bilim kurgu ve fantastik sevmem.
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

Reply

Thread Tools
Display Modes

Tags: , ,

Cultural Forum | Study at Malaysian University