Post New Thread Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes

23/05/11, 20:33
keanu55
keanu55 is offline
I Love CoverTR :))

Threads: 6
Groans: 0
Groaned at 0 Times in 0 Posts
Mentioned: 0 Post(s)
Default Yazıcı İçin Tavsiye İstiyorum!

baslıkda dedıgım gıbı ıkı yazıcı arasında kaldım epson px 660 & canon px mg-5250 veya kullandıgınız tavısıye edebılcedınız bu ıkı mak. gıbı ozellıklerıne sahıp??

Post Thanks

Post Groan

Instagram

Blu ray - Dvd - Cover - Kapak - Label - Tags - Türkçe
06/06/11, 09:07
Go ahead make my day..

Threads: 2
Country: Turkey
Mentioned: 1 Post(s)

Öncelikle herkese merhaba,

umarım bu bilgilerin bu işe gönül verenlere bir faydası dokunur

Konuya yazan arkadaşlar dışarıda baskı yaptırmanın daha ucuz ve daha kolay olduğunda hemfikirler bende katılıyorum bu düşüncelerine fakat ben bu işi evimde hobi olarak profesyonel şekilde yapmak, yazıcımdan kendi cover ve dvdlerimi basmak istiyorum derseniz benim gibi bu iş için gerekli olan benimde kulladığım araç gereçleri sırasıyla belirtiyorum umarım bu konuda fikir sahibi olmanıza yardımcı olur.

1- Yazıcı

yaklaşık 3 senedir kullandığım Canon PIXMA MP610 marka yazıcıyı sizlere tavsiye edebilirim.cover ve printable dvd baskılarında verdiği sonuç mükemmel tabi kullandığınız mürekkep ve kağıda bağlı olarak bu değişiyor.çok fonksiyonlu bir yazıcıdır ; yazıcı,tarayıcı,fotokopi,printable dvd baskısı,sd-mmc-ms card girişleri,bluetooth üzerinden fotoğrafınızı yazdırabilme,bilgisayardan bağımsız olarak çıktı alabilme özelliği ve şu anki fiyatı da gayet makul bir yazıcı.Olumsuz yanlarıda gelirsek her yazıcıda yaşanılan olumsuzluklar belirli kullanım ve zamandan sonra kartuş tıkanmaları ve yazıcı kafasında tıkanmalar ben 3 sene içinde birkaç defa bu sorunlarla karşılaştım fakat hangi yazıcıyı alırsanız alın (mürekkep püskürtmeli) bu tür olumsuzluklarla muhakkak arada sırada karşılacaksınız, tabi bu sorunlarında başka gereçlerle üstesinden gelmek mümkün

Click the image to open in full size.

2-Mürekkep

Evinde bu işi hobi olarak yapmayı düşünenler için sorun gibi görünen bir başka malzemede mürekkep, yazıcıyla birlikte gelen orjinal mürekkepleriniz göz açıp kapatıncaya kadar bitecek ve şimdi ne olacak diyeceksiniz sizin için önerdiğim yazıcının 5 ayrı renkte kartuşu bulunmakta ve bu 5 kartuşun toplam fiyatı makinanın yarı parası kadar bu durumu görünce hemen alternatif çözümlere ister istemez yöneliyorsunuz bu aşamada size tavsiye edebileceğim benimde uzun zamandır kullandığım CESCESOR mürekkepleridir. Sizlere önerdiğim canon mp610 marka yazıcıyla uyumlu hem kaliteli hemde ucuz mürekkepler burada mevcut, baskı kalitesiyse orjinal mürekkeple aldığınz sonuçlara çok yakın tamamen aynı gibi birşey aslında fiyat performans açısından çok başarılı bulduğum bir mürekkep tavsiye ediyorum.Ayrıca bu sitede evinizde dolum yapmanız için gerekli hertür malzemeyi de bulabilirsiniz.(boş kartuşlar,çipler,çip resetleyiciler,eldiven,şırınga,yazıcı kafası ve kartuş temizlemek için solüsyonlar) bunlar mürekkep dolumunda kullandığımız olmazsa olmaz malzemelerdir.

Click the image to open in full size.

ben sürekli kartuşlara mürekkep dolduramam diyorsanız , bayağıdır varolan fakat ülkemizde yeni yeni ev kullanıcıları tarafından benimsenen hem fiyat hem performans olararak benimde geçmeyi düşündüğüm bir sistem sürekli besleme sistemi önerdiğim yazıcıyla da uyumlu olan bu sistemde mürekkep tanklarından yazıcınıza sürekli olarak mürekkep akışı sağlanıyor ve kesintisiz baskı olanağı sağlıyor.

Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.

3- Kağıt

Kağıt olarak sürekli kullandığım ve çok kaliteli baskılar aldığım HP marka yarı mat ve parlak fotoğraf kağıtlarını öneriyorum.

HP everyday semi glossy photo paper 170 GR
HP everyday glossy photo paper 200 GR

ben bir süre yarı mat kullandıktan sonra parlak fotoğraf kağıdına geçtim ve halen kullanıyorum aldığım sonuçlar orjinalinden daha güzel

4- Printable DVD

baskı yapmaya başladığımdan bu yana tek kullandığım Verbatim printable dvdleri sizlere şiddetle öneriyorum zaten çok fazla alternatifte yok olanlarıda verbatim düzeyinde değil,alınan sonuçlar harika, dvd baskısı yapabilen yazıcılarınızla birlikte orjinalinden farksız dvd koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz. Büyükşehirler ve büyük bilinen mağazalarda dahi bazen zor temin edilebiliyor bu dvdler fakat internetten birçok site aracılığıyla ucuz ve hızlı şekilde sahip olabilirsiniz.
MAXIPAKET

Bu yöntem, araç, gereçleri kullanarak yaptığım kendi arşiviminden bazı örnekler

Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.

kendi bildiklerimi sizlerle paylaşmaya çalıştım umarım size bir fikir verebilir bütün bunlar bu hobi zevkli, zevkli olduğu kadar da meşakkatli bir uğraş sonuç olarak bu işe girmeden iyice düşünüp ona göre kararınızı verin çünkü 2 gün sonra bırakırsanız yapmış olduğunuz harcamalarınız boşa gidecektir

neyse tüm arşivcilere kolay gelsin diyorum..

Last edited by FisHerKinG; 06/06/11 at 20:43.
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

06/06/11, 10:11
krn
krn is offline

Threads: 0

ben canon IP 4850 kullanıyorum dvd üzerine bile mükenmel baskı yapıyor kartuşlarını kendim dolduruyorum çok memnunum tavsiye ederim
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

06/06/11, 11:37
Loading...!

Threads: 1959
Groans: 10
Groaned at 27 Times in 10 Posts

FisHerKinG dostum mükemmel bir açıklama yapmışsın tüm soru işaretlerini kaldırmışsın teşekkürler.

Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

06/06/11, 15:51

Threads: 632
Groaned at 3 Times in 3 Posts
Mentioned: 7 Post(s)

Quote:
Originally Posted by FisHerKinG View Post
Öncelikle herkese merhaba,

umarım bu bilgilerin bu işe gönül verenlere bir faydası dokunur

neyse tüm arşivcilere kolay gelsin diyorum..
-Arkadaşım açıklaman çok iyi olmuş.Bu konudaki kararsızlığımın çoğunu gidermiş oldun.Tekrar teşekkür edrim
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

06/06/11, 17:11

Threads: 7

bu dvdye baskı aldıgınız yazıcı hangısı arkadaslar fıyatı ne kaar ulasabılecegım magzalar hangılerı yardımcı olunda bu gereclerı bende topluyum:S

dvdye baskı alabılen ve ayrıca murekkep doldurma sıstemlı yazıcı ayrımı:S

sizin kullandıgınız yazıcı hangisi :S
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

06/06/11, 17:17
Loading...!

Talking Yazıcı İçin Tavsiye İstiyorum!

Quote:
Originally Posted by logarcı View Post
bu dvdye baskı aldıgınız yazıcı hangısı arkadaslar fıyatı ne kaar ulasabılecegım magzalar hangılerı yardımcı olunda bu gereclerı bende topluyum:S

dvdye baskı alabılen ve ayrıca murekkep doldurma sıstemlı yazıcı ayrımı:S

sizin kullandıgınız yazıcı hangisi :S

FisHerKinG BURADA harika bir şekilde anlatmış zaten sorduklarının hepsi var.
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

06/06/11, 19:47

Threads: 7

ya su yenı sıstemdekı yazıcının modelını soruyorum ben:S
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

06/06/11, 20:08
Go ahead make my day..

Threads: 2

Quote:
Originally Posted by logarcı View Post
ya su yenı sıstemdekı yazıcının modelını soruyorum ben:S
sürekli besleme sistemi sadece tek model bir yazıcı için geçerli bir sistem değildir.HP,CANON ve EPSON un birçok modeliyle uyumlu bir sistemdir.

konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki konu başlığını inceleyebilirsiniz.

Sürekli Besleme Sistemi - Cıss System
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

15/06/11, 21:56

Threads: 632
Groaned at 3 Times in 3 Posts
Mentioned: 7 Post(s)

-Aslında "FisHerKinG" nicli arkadaş yaptığı açıklamaları için yeni bir başlık açmış olsa daha iyi olur.Böyle önemli konular mesaj aralarında harcanmasın
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

16/06/11, 12:13
Loading...!

Quote:
Originally Posted by Köstebek View Post
-Aslında "FisHerKinG" nicli arkadaş yaptığı açıklamaları için yeni bir başlık açmış olsa daha iyi olur.Böyle önemli konular mesaj aralarında harcanmasın
kendisi isterse neden olmasın (:
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram

Reply

Thread Tools
Display Modes

Tags: , , ,

Cultural Forum | Study at Malaysian University