CoverTR - View Single Post - 2.dünya savaşı belgesel spine çalışması
View Single Post

16/06/11, 14:42
Köstebek
Köstebek is offline
I Love CoverTR :))

Threads: 632
Country: Turkey
Groans: 0
Groaned at 3 Times in 3 Posts
Mentioned: 7 Post(s)
Default 2.dünya savaşı belgesel spine çalışması

-Bütün bilgisayarlarda standart yüklü olan "impact" fontu ile şöyle birkaç deneme yaptım.Arkaplanda resim olunca böyle görünüyor.Cover uygulamasında da şöyle bakabilirsin.Ayrıca belki biliyorsundur ama yinede diğer arkadaşlarıda bildilendirmek adına belirteyim;Coverlarına uygulayacağın ön kapak fontları için bu şekildeki gibi Photoshop klavuz çizgilerini kullanabilkirsin.Onuda Photoshop'unuzun menü çubuğundaki "wiev/rulers" şıkkını şeçtiğiniz takdirde çalışma alanınızın kenarlarında cetvel oluşacaktır.Mouse yardımıyla yan veya üst cetvelin üstüne gelerek,mouse'a basılı tutarak her aşşağı veya yana çekme işlemiyle klavuz çizgisi oluşacaktır.Silmek istediğiniz klavuz çizgisinide,o çizginin üzerine gelerek çalışma alanınızın dışına doğru sürüklemek olacaktır.Komple kapatmak için tekrar menüden seçtiğiniz işareti kaldırmanız yeterli olacaktır..

Not:"Normandiya Çıkarması" yazısını tek layer içinde yazıp,her ikisinide ayrı ayrı boyutlandırdım.Kendi diğer yazılarını yazmak istersen bu layer üzerinde iki kelimeyi ayrı ayrı tarayıp değiştirmen gerek.Uygulanan bütün effect'leri "Blendding Options" bölümünden değiştirebilirsin..

-PM attım arkadaşım

Last edited by Köstebek; 16/06/11 at 14:46.
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram