CoverTR - View Single Post - blu-ray menü düzenleme için yardım :(
View Single Post

13/02/13, 14:56
Köstebek
Köstebek is offline
I Love CoverTR :))

Threads: 632
Country: Turkey
Groans: 0
Groaned at 3 Times in 3 Posts
Mentioned: 7 Post(s)
Default blu-ray menü düzenleme için yardım :(

-Sizin bu anlattığınız işlemi ben Türkiye'de satışa sunulmayan yabancı dizilerin DVD'lerine altyazı eklemek için yapıyordum. DVD menüleri genelde tek bir resimden oluşuyor. Birde interaktif olanları var tabiki. Menüleri resimden oluşanlara sizin anlattığınız işlem ne kadar titizlikle yapsamda menüde oynandığı belli oluyordu. Menüyü tekrardan yani baştan tasarlamayı denedim, çok daha iyi sonuç elde ettim. Hatta orjinalinden bile daha kaliteli iş çıkarabiliyorsunuz ortaya. Ama çok farklı tasarım yaparsanız, bütün menüleri tekrar tasarlamanız gerekir. İkicinci ve benim favorim interaktif menü oluşturmak. Bunu After Effect programıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Herhangi bi DVD film için değmiyor açıkçası, bu kadar uğraşmak..

-Sorularınıza gelirsek; Bluray'da bu işlemi hiç denemedim. Eğer yukarıda anlattıığım gibi menü resimden oluşuyorsa, menüyü baştan tasarlamak daha iyibir sonuç verir bence. Ama interaktif menüler için bunu söyleyemem. Basit bi menü bile olsa; After Effec'te tasarlayıp 1920x1080 çözünürlükte render alabilmek için bilgisayarınızın performansı kusursuz olmalı. Anlattığınız işlemler karşısında Photoshop kullanmak basit kalır bence. Asıl zor işlemi siz yapıyorsunuz. En akıllı çözüm sizin bu programı öğrenmeniz Yinede umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram