Post New Thread Reply
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
  #1  
16/06/13, 16:42
samsa1976
samsa1976 is offline
I Love CoverTR :))
 
Join Date: May 2012
Threads: 21
Posts: 22
Thanks: 1
Thanked 18 Times in 18 Posts
Groans: 0
Groaned at 0 Times in 0 Posts
Mentioned: 0 Post(s)
Default Kamçılı adam "Indiana Jones and the Temple of Doom" 1984

Kamçili adam "Indiana Jones and the Temple of Doom" 1984

Kamçılı adam "Indiana Jones and the Temple of Doom" 1984-indiana-jones-temple-doom-movie-posterjpg

Ratings: 7,6/10 from 195.006 users
Reviews: 466 user | 126 critic

Indiana Jones: Kamçılı Adam, yönetmenliğini Steven Spielberg'in üstlendiği 1984 yılı yapımı macera, komedi filmidir. Harrison Ford'un "Indiana Jones" rolünü tekrarladığı yapımda rol aldıktan üç yıl sonra Steven Spielberg ile evlenen Kate Capshaw da "Willie Scott" rolünde. Senaristliğini Willard Huyk ve Gloria Katz'ın yaptığı filmde Dan Aykroyd da kısa bir rolde yer alıyor.
Şangay'daki bir gece kulübünde, Lao Che ve adamlarından kaçan Indiana Jones, Che'nin sevgilisi Willie Scott'u da şans eseri yanında bulur. Jones, küçük yardımcısı ve Scott birlikte uçağa binerler ve Himayala Dağlarına giderler. Burda uçaklarını düşünce küçük bir köye gelirler. Thuggee isimli tarikat küçük çocuklara işkence edip, zorla çalıştırıyorlardır. Bu tarikatın hedefi, korkunç hareketlerine devam edebilmek için Şankara elmaslarını bulmaktır. Üçlü tarikatın olduğu saraya gider. Burada bir konaklayan ekip, örgütün akılalmaz törenine şahit olurken Mola Ram'ın adamları tarafından yakalananırlar. Jones'a da çocuklara verdikleri zehirden içiren örgüt, Indy'nin yardımcısı ufaklığı da kırbaçlarlar. Zorla çalıştırılan ufaklık, çalıştığı yerden kaçarak Jones'un yanına gider. Willie Scott'ı öldürmeye çalışan örgüt, bu işi etki altınfaki Jones'a yaptırır. Ancak ufaklık, Indy'yi kendine getirir ve üçlü oradan kaçarlar.
Bir köprüye geldiklerinde Mola Ram ve adamları tarafından kıstırılan Jones, köprünün iplerinden birini keser. Yukarıya çıkmaya çalışan Mola Ram ve Jones mücadeleye başlarlar. Ram, rakibinin kalbini çıkarmaya çalışırken, Indy söylediği sözler ile elmasların ısnmasına neden olur ve bunları yakalamaya çalışan Mola Ram düşerek timsahlara yem olur. Kaçırılan çoukları kurtaran Jones, Willie Scott ile öpüşür ve film son bulur.

BORKED

 
Post Thanks
 
Post Groan
 
Instagram

Blu ray - Dvd - Cover - Kapak - Label - Tags - Türkçe
Reply

Thread Tools
Display Modes


Tags: , , , , , ,


Cultural Forum | Study at Malaysian University