PDA

View Full Version : Televizyonlarda uygulanan sansürler hakkında neler düşünüyorsunuz ?


Joker
21/10/12, 10:20
http://www.covertr.com/imgupload/uploads//68adf6b6277cbdd5302f940adfcb6c67jpg (http://www.covertr.com/imgupload/uploads//68adf6b6277cbdd5302f940adfcb6c67jpg)

Merhaba arkadaşlar son yıllarda bildiğiniz gibi bir çok dizide ağır sansürler uygulanmaya başladı bunun hakkında görüşleriniz nedir ?

Sacrer
21/10/12, 12:18
Doğrusu ben kararsızım. Çünkü sansür koyuyorsan alkole ve silahlara da koymalısın. Ya da hiç sansür koyma daha iyi. E2'de gidip sigaraya çiçek koyarsan daha çok dikkat çeker zaten.

Lecter
21/10/12, 13:07
Salakça bir uygulama. Adam bira şişesini kafasına dikerken üzerini flu yapmanın anlamı ne? Ya da "..........içer misin?" gibi bir dialogun anlamı ne? O zaman bundan böyle filmlerde ya da dizilerde küfür içeren yerlere "Ay Allah canını almasın emi inşallah" gibi dialoglar monte edilsin, sigaralı sahnelerde hurma, içkili sahnelerde zemzem içilmesi yaygınlaştırılsın.

Hadi çıkar ilişkilerinde ödü biiiippp na karışan ulusal kanalları anladım da. Aynı salakça uygulamaları paralı kanal Digitürk veya çok daha kötüsü DVD lerde falan yapmanın anlamı ne? Adam parasını verip rahatlıkla porno izleyebilecek ama TV lerde bira ve küfür görüp duymayacak öyle mi? Böyle bir gerizekalılık da ancak bizim gibi koyunları yöneten yöneticilere yakışır zaten.

Bu uygulamanın ben ta .............................biiiiiiiiiiiiip

aykut35
22/10/12, 22:53
Arkadaşlar Öncelikle Joker Kardeşime Teşekkürler Konuyu Actıgı İcin ilk öncelikle dizi lerimizdeki Hatalari gözler önüne sermek isterseniz arkadaşlar ara ara gecmişlere gidelim bir zamanlar tv lerde dizi olsun yada filmlerde intiharları örnek gösterdiler ve ozamanlar bazen catiya cıkıp intihar etmek isteyenler oldu sizlerde biliyorsunuz sonra töre cinayetleri sonra derken koca dayaklari derken işler cinayetlere kadar gitmeye başladi bundan 2 sene öncesine kadar ayrılan eşlerde karisini öldürenler varmidi duyuyormuduk yada görüyormudu magazin haberlerinde özendirici unsurlar cok vardi evlerden ailesini terk eden genc kızlar o gösterilenlere kanip gidenler evlerinden kacanlar uyuşturucu hap ve sayre yayılmadimi ortalarda kısa örnek vercem mesela yalan dünya dizinde selami evli olmasina rahmen ama durmadan sanki o dizinin en cancanlı adami kacak ilişki yasak aşk ve sayre okadar güzelmiş gibi gösteriliyor bir evli erken hemde dostu varmış gibi arkolu örnek alalim su gibi icildi diziler silahlar öldürmeler dana nice gösteriler bence düzenli gidip yoldan şaşmamak lazim gidipde diyer abd ülkelerinde talk show larda gelen konuk bayanlari dekolte giymeleri gibi yada altlarina birşey giymeden cıkmalarimi gittikce cırından cıkalımımı Umarim Herşey Daha İyiye Gider Arkadaşlar Varsa Bir Kusurum Özür Dilerim Arkadaşlar.